Zveme vás na kávu
a nezávaznou schůzku.
+420 774 407 772

Klíč k větší finanční svobodě

finance-fitbrokers.jpg

Klíč k větší finanční svobodě

„Peníze byly, peníze budou.“ Ač se s tímto rčením ztotožňuje mnoho lidí, jsou v  životě situace, kdy je dobré finanční stránku řešit víc než kdy jindy. Peníze nám totiž do klína nespadnou. A je rozhodně lepší peníze mít, než nemít. Jak tedy docílit větší finanční svobody?

Nežít na dluh

I když je tato fráze hodně otřepaná, jejím dodržováním se může tvořit provozní rezerva, která je nezbytná pro to, aby byli lidé zajištění a měli spokojenější život. Rezerva by měla být alespoň v takové výši, aby pokryla 6 měsíců výdajů domácnosti.

Pokud to opravdu bez dluhů nejde, je dobré vyvarovat se nebankovním společnostem a kreditním kartám. Zpravidla zde bývají mnohem vyšší úroky.

Investovat

Je dobré nespoléhat se na stát a postarat se o zajištění rezerv na stáří. Toho se nedocílí tím, že se přebytečné finanční prostředky uloží na spořící účet, ale tím, že se bude pravidelně investovat. Investovat se dá už od 500 Kč za měsíc, kdy výnos při 30 letech investování může být i v řádech tisíců korun. Čím větší částka se investuje, tím větší částku se může získat.

Mít vše dobře nastavené

Pojištění rodiny a majetku je bezesporu velice důležitá věc. Jsou však vaše pojistná plnění taková, abyste v případě čerpání pokryli běžné náklady? A co v případě, že se bude jednat o trvalou invaliditu následkem nemoci? Je dobré si uvědomit, co je opravdu důležité a od toho by se měla odvíjet výše pojistného a tím pádem i pojistné plnění. Neupřednostňujte levnější pojištění před tím, které vás může reálně zajistit.


Potřebujete si dát vaše finance do pořádku a mít vše správně nastavené? Neváhejte nás kontaktovat.


Další články:
JAKÉ ZVOLIT POJIŠTĚNÍ PRO AUTOMOBIL?
JAK JSOU NA TOM ČEŠI PŘI KOUPI AUTMOBILU?
NEPODCEŇUJTE POJIŠTĚNÍ JÍZDNÍHO KOLA
DISTRIBUCE POJIŠTĚNÍ A ZMĚNY PRO ROK 2018
© 2021 FitBrokers - Servis, který si zamilujete
Designed by webiz